Nevšečno sorodstvo
7. 6. 2014
ob 11. uri
Anka bo presenečena ugotovila, da so otroci v marsičem podobni opicam. Imajo ljudje, gorile, šimpanzi in orangutani skupne sorodnike? V čem se razlikujejo od njih? Smo že od nekdaj edina vrsta ljudi na svetu? Kje je nastala naša vrsta in kako se je razvijala?
Ko bodo otroci izvedeli odgovore na vsa ta vprašanja, bodo slikali na majice tako, kot so to nekdaj na stene jam počeli naši predniki.
CIKEL DELAVNIC (O)ŽIVELA EVOLUCIJA!
Na desetih delavnicah bodo otroci spoznavali vsebine razstave Živela evolucija!, ki predstavlja enega najpomembnejših naravnih mehanizmov. V zabavnih, zanimivih in otroško navihanih, a poučnih dialogih med dinozavrinjo Anko in ostalimi razstavnimi liki in eksponati, ki vsako noč oživijo, se bodo tako seznanili z razvojem evolucijske teorije, se z Darwinom na ladji Beagle podali na pot okoli sveta, razglabljali o mehanizmih, ki poganjajo evolucijo, spoznavali naše prednike, se zamislili nad človekovim poseganjem v naravne mehanizme in razmišljali, kakšna usoda nas čaka. Raziskovali bodo raznolike obraze evolucije in iskali odgovore na vprašanja kako nastanejo nove vrste, zakaj imajo lahko sesalci plavuti in ali so vse živali s krili med seboj sorodne… Seveda bodo tudi ustvarjali z različnimi materiali, ob tem poglabljali novo zanje, razvijali ustvarjalnost, inovativnost in ročne spretnosti ter se zelo zabavali.
Otroci, ki se bodo udeležili petih delavnic, prejmejo priznanje in darilce.
Delavnice ob sodelovanju prostovoljk in prostovoljcev Prirodoslovnega muzeja Slovenije vodi dr. Staša Tome. Primerne so za otroke od 5 do 12 let, mlajši otroci se lahko delavnice udeležijo v spremstvu odrasle osebe. Število mest je omejeno, vstopnice za celoten cikel so že na voljo pri blagajni muzeja ali v naši spletni trgovini