Ne spreglejte!

Naše malo veliko morje

Čeprav majhno, je slovensko morje pomemben del naše naravne dediščine. Je del velikega svetovnega morja, s katerim smo ljudje neločljivo povezani. V njem je nastalo življenje, ki se je v milijonih let razbohotilo v neverjetni raznolikosti. 

Več

Želod ali žir?

Muzejska ulica 1, Ljubljana, 5. 10. 2019 _global/time/from 11:00 _global/time/to 12:30

Spoznavali bomo gozdne plodove in izdelali trajne venčke z uporabo naravnih materialov, ki jih najdemo v gozdu. Ob dnevu mrtvih jih bodo lahko otroci položili na grobove bližnjih.

Cikel delavnic RAZISKUJEMO NARAVO smo pripravili ob naši občasni razstavi, posvečeni Giovanniju Antoniju Scopoliju in Žigi Zoisu. V duhu teh velikih mož, ki sta postavljala temelje naravoslovja na območju današnje Slovenije, bomo otrokom skozi igro, ustvarjanje in zabavo predstavili pomen naravoslovja in naravoslovnih raziskav ter jih navdušili za odstiranje skrivnosti narave. V času izzivov, ki jih postavljajo pred nas podnebne spremembe, izginjanje biodiverzitete in uničevanje okolja, bomo zagnane naravoslovce še kako potrebovali. Kot pravijo: na mladih svet stoji …

Delavnice se pričnejo ob 11. uri. Primerne so za otroke od 5 do 12 let, mlajši otroci se jih lahko  udeležijo v spremstvu odraslega. Zaradi zagotavljanja kakovosti in omejenih prostorskih zmogljivosti je število mest omejeno. Rezervacij ne sprejemamo, vstopnice pa so na voljo pri blagajni muzeja in v naši spletni trgovini (v spletu do dneva pred prireditvijo).

Otroci, ki se bodo udeležili petih delavnic, prejmejo priznanje in darilce.